Szukaj

"Europejska obsługa gościa i konsumenta wraz ze szkoleniem kadry" to tytuł projektu, który nasza szkoła rozpocznie 1 listopada 2019 roku. Projekt zostanie sfinansowany z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój i potrwa dwa lata - do 31 października 2021 roku.

W ramach projektu uczniowie z klas hotelarskich i żywieniowych zrealizują praktyki w Irlandii, a 6 nauczycieli wyjedzie na tzw. job shadowing, czyli na obserwację zajęć w irlandzkich szkołach.  

Zapraszamy do obserwacji działań projektowych na Facebooku i stronie internetowej szkoły.


 

 Rozpoczynamy rekrutację!

W związku z realizacją w naszej szkole projektu „Europejska obsługa gościa i konsumenta wraz ze szkoleniem kadry”, rozpoczynamy rekrutację uczestników. W listopadzie odbyły się spotkania informacyjne z uczniami klas hotelarsko-gastronomicznymi oraz z ich rodzicami. Koordynatorka projektu przedstawiła zasady realizacji projektu, rekrutacji, terminy wyjazdów do Irlandii oraz korzyści dla jego uczestników.

Już od 2 grudnia roku można zgłaszać się do p. Justyny Kopczyńskiej po Formularze Zgłoszeniowe, które należy wypełnić i oddać do 20 grudnia 2019 roku w sali 22.

Projekt skierowany jest do uczniów Technikum Hotelarstwa, Żywienia i Usług Gastronomicznych, a także nauczycieli przedmiotów zawodowych. Zapraszamy do udziału w projekcie.

 

Projekt „Europejska obsługa gościa i konsumenta wraz ze szkoleniem kadry” realizowany jest przez Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Ziemi Kujawskiej przy wsparciu Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój

 


Kolejny unijny projekt w Przemystce.

Już niedługo, bo 1 listopada br., młodzież z klas hotelarskich i gastronomicznych rozpocznie przygotowania do wyjazdu na praktyki zawodowe w Irlandii w ramach projektu „Europejska obsługa gościa i konsumenta wraz ze szkoleniem kadry”.

Pani Justyna Kopczyńska opracowała wspólnie z irlandzką firmą Your International Training wniosek z zakresu Kształcenie i Szkolenie Zawodowe. Projekt zostanie dofinansowany z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER) na kwotę 149631,00 euro (640106,45 zł). W projekcie weźmie udział 49 uczniów oraz nauczyciele. W pierwszym etapie projektu 6-osobowa grupa nauczycieli z ZSRCKU wyjedzie na tzw. job shadowing, czyli obserwacje zajęć w szkole  w Mallow. Celem wyjazdu pracowników jest zapoznanie się z warunkami pracy w UE, w tym systemem szkolnictwa zawodowego w Irlandii, zwiększenie kompetencji językowych, a także podniesienie jakości nauczania i rozszerzanie oferty szkolnej. Zdobyte doświadczenie będą mogli wdrożyć w swojej placówce. Druga część  projektu skierowana jest do uczniów. Młodzież rozpocznie przygodę w swoim zawodzie w miejscowości Youghal podczas praktyk w hotelach i restauracjach. Wyjazd będzie trwał 4 tygodnie pod opieką dwóch nauczycieli ze szkoły. W projekcie zaplanowano dwa takie wyjazdy: w maju 2020 i 2021 roku. Projekt zakończy się w październiku 2021 roku.

Zapraszamy do śledzenia działań projektowych na stronie szkoły.   

Liczba gości

Odwiedza nas 42 gości oraz 0 użytkowników.

Przydatne linki

Nasi partnerzy