Szukaj

Ostatni dzwonek i wreszcie upragnione WAKACJE!

Słoneczny ranek powitał uczniów Zespołu Szkół RCKU w Przemystce, którzy 19 czerwca 2019r. ostatni raz w tym roku szkolnym spotkali się    w tak licznym gronie,  aby odebrać świadectwa. Uroczystość poprowadził pan Mariusz Bentkowski,

który na wstępie powitał dyrekcję, nauczycieli, pracowników i młodzież oraz zaproszonych gości – Wicestarostę Radziejowskiego pana Grzegorza Piaseckiego, przedstawicieli Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radziejowie: pana komendanta Adama Małeckiego, panów Michała Sochaczewskiego i Mariusza Marciniaka oraz przedstawicielkę Rady Rodziców  panią Ewę Wesołowską. Dla wielu uczniów ten rok szkolny zakończył się sukcesami, które zostały zauważone i docenione.  W gronie najlepszych  w tym roku szkolnym znalazło się 34 uczniów, którzy za średnią ocen na poziomie 4,75 i więcej, otrzymali stypendium Starosty Powiatu Radziejowskiego. Oprócz tego liczna grupa uczniów została wytypowana do nagrody Starosty za wybitne osiągnięcia w nauce i sporcie. Są to osoby, które w minionym roku szkolnym zostały laureatami bądź finalistami olimpiad, konkursów czy zmagań sportowych. Ich sukcesy opisywano już wprawdzie w poprzednich artykułach, ale warto przypomnieć ich nazwiska, aby podkreślić włożony przez nich wysiłek        i jednocześnie zachęcić młodych ludzi do nauki oraz realizowania swoich pasji. A zatem nagrodą cieszyć się będą:

Filip Ferensztajn I LO, Emilia Pietras I LO, Krzysztof Nowakowski I TH, Dariusz Jastrzębski IV TE, Joanna Rutkowska IV TE, Wiktoria Walasik                    IV TE , Natalia Wojtasińska IV TE, Sylwia Banasiak  IV TR, Dariusz Chwalisz  IV TR, Bartosz Rogacki  IV TR, Kamil Wesołowski  IV TR, Cyprian Dobrzycki  IV TŻiUG, Kinga Wawrzyniak IV TŻiUG, Kamil Zalewski II TR, Artur Rogacki Artur III TR, Jakub Gajewski  II TE.

   Pan Dyrektor Jacek Malinowski wręczył również Złote  i Srebrne Tarcze tym uczniom, którzy mieli najlepszą frekwencję w minionym roku szkolnym. Szczególne powody do radości mają dwaj uczniowie, którzy zostali wytypowani  do  Stypendium Prezesa Rady Ministrów za najlepsze wyniki i osiągnięcia. Są to: z klasy II Liceum Ogólnokształcącego  Damian Roszak oraz  Jakub Gajewski z kl. II TE. Ten ostatni  otrzymał również nagrodę ufundowaną przez Radę Rodziców.

Cieszymy się z tych sukcesów i gratulujemy wszystkim uczniom. Pamiętajcie drodzy uczniowie, szczególnie Ci, którzy mimo włożonego wysiłku, nie zdobyli „czerwonego paska” , o tym, że aby odnieść sukces nie trzeba być prymusem.

Życzymy całej społeczności szkolnej udanych i bezpiecznych wakacji!

Liczba gości

Odwiedza nas 26 gości oraz 0 użytkowników.

Przydatne linki

Nasi partnerzy