Szukaj

UROCZYSTA INAUGURACJA NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

Liczne grono uczniów, powiększone w tym roku szkolnym o dodatkowe cztery klasy pierwsze absolwentów szkół podstawowych, zgromadziło się 2 września na boisku szkolnym ZS RCKU w Przemystce, aby razem z Dyrekcją i nauczycielami rozpocząć nowy rok szkolny.

W tej ważnej chwili towarzyszyli nam zaproszeni goście -  Pan Starosta Powiatu Radziejowskiego Jarosław Kołtuniak, Pan Adam Małecki Komendant Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radziejowie oraz rodzice. Pan Dyrektor Jacek Malinowski rozpoczął swoje przemówienie miłym akcentem, odczytując List Gratulacyjny Kujawsko- Pomorskiego Kuratora Oświaty Pana Marka Gralika. Powodem gratulacji są wysokie wyniki, jakie nasi uczniowie osiągnęli  na  egzaminie maturalnym w roku szkolnym 2018/2019 oraz wyniki z poszczególnych przedmiotów maturalnych. Potem odczytano nazwiska uczniów, którym zostały przyznane stypendia ze intensywną pracę i wysokie wyniki w poprzednim roku szkolnym. Pan starosta również skierował kilka słów do naszych uczniów, utwierdzając ich w przekonaniu, szczególnie tych najmłodszych, że decydując się na naukę w naszej szkole, dokonali właściwego wyboru. Na koniec wręczył specjalne stypendium dla najlepszego tegorocznego maturzysty, którym został Bartosz Kuligowski. Te wszystkie akcenty skłaniają do przekonania, że jedyną drogą do spełniania wszelkich marzeń jest działanie. Mamy nadzieję, że taka myśl będzie towarzyszyła naszym uczniom, szczególnie tym z klas pierwszych, którzy na koniec inauguracji złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, przyrzekając bycie godnym miana ucznia szkoły noszącej imię Ziemi Kujawskiej.

Wszystkim uczniom, Dyrekcji i nauczycielom, szczególnie tym, którzy rozpoczynają pracę       w naszej szkole oraz pracownikom życzymy powodzenia w nowym roku szkolnym!

Liczba gości

Odwiedza nas 46 gości oraz 0 użytkowników.

Przydatne linki

Nasi partnerzy