Początki szkolnictwa rolniczego w regionie radziejowskim są związane z okolicznymi Biskupicami, gdzie w dworku należącym przed II wojną światową do dziedzica Rudnickiego jesienią 1959 r. powstała Dwuzimowa Szkoła Rolnicza. Kierował nią inż. Antonii Ginowicz, zaś jego żona w dworku prowadziła 40-osobowy internat. Praktyki odbywały się w pobliskich PGR-ach w Przemystce i Broniewie. W 1966 r. placówka w Biskupicach uzyskała nową nazwę i stopień organizacyjny: Zasadnicza Szkoła Rolnicza.
Od 2 września 1974 r. szkoła funkcjonowała w nowej siedzibie w Przemystce pod nazwą: Państwowe Technikum Rolnicze w Przemystce im. XXX- lecia PRL. W jej skład wchodziło sześć oddziałów szkoły zasadniczej i trzy pierwsze klasy technikum.
W dniu 30 grudnia 1977 r. Przemystka otrzymuje nazwę – Zespół Szkół Rolniczych.
Lata dziewięćdziesiąte przynoszą wiele zamian w życiu szkoły. W maju 1992 r. placówka otrzymała nowy sztandar i imię Ziemi Kujawskiej. W tym roku powołano również Liceum Ekonomiczne. Inne typy szkół (oprócz typowo rolniczych), które w latach dziewięćdziesiątych zaczęły funkcjonować w Przemystce, to: Zasadnicza Szkoła Zawodowa : mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych oraz Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego. W 1998 r. szkoła uzyskała status i nazwę Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego.
W roku 2002 – powołano oddziały ponadgimnazjalne; czteroletnie Technikum Ekonomiczne, trzyletnie Liceum Profilowane, czteroletnie Technikum Rolnicze, Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego oraz trzyletnią Zasadniczą Szkołę Zawodową. Dzienne trzyletnie Technikum Rolnicze na podbudowie szkoły zawodowej przemianowano na wieczorowe. Od 1 września 2004 r. utworzono Liceum Ogólnokształcące, a w 2007 r. Technikum Hotelarstwa.